שלב ראשון - היערכות לחקיקה

עו"ד הוכהאוזר ועו"ד מזור בעתירה לבג"צ כנגד כנסת ישראל ויו"ר הכנסת יריב לוין: "תפקידה של הכנסת לחוקק חוק לפיקוח נגד שופטים הפועלים להטיית משפט והכרת פנים.  שופטים אלו יהיו חשופים להסרת חסינותם ולהליכים פליליים והליכי נזיקין, חסינות שהם עצמם למעשה העניקו לעצמם וכיום אין "דין לדיין" זו "שעת רצון" של האזרח


בסוף חודש יולי 2020 הוגשה לבג"צ עתירה (5204/20) חריגה בנוף הישראלי. עו"ד עודד הוכהאוזר ועו"ד רונן מזור החליטו לעשות מעשה נועז ולהביא לשינוי אמיתי ומשמעותי במערכת המשפטית הישראלית כפי שמקובל במדינות מתוקנות, והגישו עתירה כנגד כנסת ישראל והעומד בראשה יריב לוין יו"ר הכנסת.


מהות העתירה חקיקה אשר תסדיר הקמת גוף פיקוח ציבורי וטריבונל שיפוטי אשר יהווה גוף מפקח עם "שיניים לפיקוח על השופטים, בבתי המשפט, אשר סוטים מהסמכות שניתנה להם ועוברים על החוק בהליכי משפט, כל זאת תחת ניצול חסינות שניתנה להם בהיותם שופטים ויורה כי הטיית משפט ו/או הכרת פנים של שופט המהווים למעשה שיבוש הליך שיפוטי, יהוו עבירה פלילית שבצידה עונש מאסר,  וכן, חילוט רכושו הפרטי של השופט הסורח כפיצוי לקורבן ולמדינה כמעסיקה בתחום הנזיקי וזאת לצד הסרת חסינותו של השופט. 


הגשת העתירה היא שירות למען כל אזרחי מדינת ישראל וכן גם עבור שופטי בית המשפט שפועלים נאמנה בתפקדים כנושאי משרת אמון בתי-המשפט והעומדים בראשם נמצאים בשנים האחרונות בחוסר אמון מוחלט מול הציבור.
ללא ספק השלב הראשון בהפיכתה של המדינה הדמוקרטית לאנרכיה שיפוטית או חמור מכך דיקטטורה שיפוטית.לצערנו הציבור הישראלי לא נחשף אפילו לאחוז קטן של הטיית משפט המתרחשת בין כותלי בתי המשפט".

אנו מדינה דמוקרטית ומדינת חוק שופטי בית המשפט מחוייבים לצדק ולמשפט הוגן ואינם נמצאים מעל החוק, אנו דורשים ליישם הלכה למעשה את סעיף 2 לחוק יסוד השפיטה שקובע שהשופט נתון למרות הוראות הדין והוא לא מעל החוק, סעיף זה רוקן מתוכן בחוסר סמכות חוקתית. 


ציבור עורכי הדין ואזרחים רבים נחשפים למקרים מסמרי שיער של הטיית משפט על ידי שופטים,  הכרת פנים וכך גם ניהול משפטים לעיתים על ידי מתן הוראות של עורכי הדין המייצגים משפחות פשע שעל סמך הכרותם הקרובה עם השופטים מטים צדק בעזות פנים, תוך שהם "מתחבאים" מאחורי חסינות משפטית הניתנת להם בהיותם שופטים. 


אמנם,  רוב השופטים עדיין מייצגים נאמנה את מערכת המשפט אך מהות העתירה היא לחייב את כנסת ישראל ליישם הקמת גוף מפקח "עם שיניים"  אשר יטפל בעשבים שוטים לפני שהם משתלטים על המערכת כולה.  המצב הנוכחי פוגע בחופש העיסוק של עורכי הדין בישראל ופוגע אנושות באזרחי המדינה". 


טואול - בניית אתרים